Duyurular

"dogal hakiki balın adresi bizi tatmadan farkımızı anlayamazsınız"
bizim dogallıgımız  güvenirligimiz acık sözlülugumuz teminatımızdır.seneye bal çeşitlerimizin hep...  Devamı
"bal siparişi numaralarımız"
bal hakkında bilgi ve  siparış verebilirsiniz yada E-POSTA;kaan_can_41@hotmail.com yada ;numaralarımız: 0544 748 83 25  ;0535 792 29 03...  Devamı
"ERENBAL ÜRETİM YERİ VE ADRESİ/ YAKACIK MAH.KURTULUŞ CAD.NO:21 KOCAELİ /BAŞİSKELE/ YUVACIK"
ERENBAL ÜRETİMİNİ KOCAELİ NİN YUVACIK BELDESİNDE SAMANLI DAGLARI MEVKİN DE KESTANE İHLAMUR VE SAYAMADIGIMIZ AGAÇ VE BİTKİ ÖRTÜSÜ NUN BOL OLDUGU BİR BÖLGEDE ÜRETİMİMİZİ YAPIYORUZ KENDİ EMEGİMİZ KENDİ ARILARIMIZ VE SATTIKLARIMIZDA KESİNLİKLE KEN...  Devamı
"karışık balın toptan fiyatı"
karışık balın toptan fiyatı: 15 tl den veriyoruz...  Devamı
"kestane balı toptan fiyatı"
kestane balının  toptan fiyatını 30 tl den veriyoruz...  Devamı
"iş yerlerine uygun toptan bal satışı yapmaktayız"
kahvaltı veren iş yerlerine uygun fiyata toptan bal satıyoruz.unutmayın bizden başka hiçbiryerde uygun fiyata dogal bal bulamazsınız.toptan fiyatını ögrenmeden karar vermeyin...  Devamı
"e-bülten kazandırır"
Sitemizin yeniliklerinden ve kampanyalarından haberdar olmak için e-bülten'e kayıt olun yenilik yada uygun fiyatlardan ve kampanyalardan her zaman bilginiz olur....  Devamı
"toptan bal satışı yapılır fiyat uygundur"
kilo kilo deyilde toptan bal satın almayı düşünüyorsanız uygun fiyata bizden temin edebilirsiniz.bal çeşitlerimiz kestane balı,karışık bal,çiçek balı...  Devamı
"Yeni Web Sitemiz Yayına başladı"
Arı ve arıcılık hizmetleri ile ilgili tüm bilgileri web sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz....  Devamı

TÜRKİYENİN HERYERİNE

SİPARİŞLERİNİZ

48.SAAT.İÇİNDE ADRESİNİZE

TESLİM EDİLİR

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ Hava Durumu

PTT POSTA HAVALESİ İLE ÖDEME

ESAP NO:6226018

MEHMET EMİN ERENOĞLU

BANKA:GARANTİ BANKASI

ŞÜBE ADI:KOCAELİ

SÜBE KOD:717 HESAP NO:6623839

IBAN:TR78 0006 2OOO 7170 0006 6238 39

Döviz Kurları

 AlışSatış
Dolar
Euro

siparış:numaralarımız

0544 748 83 25

mehmet.emin erenoğlu

 

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün44
  • Ziyaretçi Genel216.482
  • Bugün Gösterim45
  • Toplam Gösterim246.977
  • Online Sayısı2

Bal Köşesi » Bal Fiyatları El Yakacak

Bal Fiyatları El Yakacak

Bal Fiyatları El Yakacak

Arı Ölümleri, Kuraklık ve Ulaşım Maliyetlerinin Artması Nedeniyle Konyalı Arıcılar, Bu Yıl Ürünlerini Geçen Yıla Göre Yüzde 50'ye Ulaşan Zamlarla Satmaya Başladı.

Arı ölümleri, kuraklık ve ulaşım maliyetlerinin artması nedeniyle türkiye genelindeki  arıcılar, bu yıl ürünlerini geçen yıla göre yüzde 50'ye ulaşan zamlarla satmaya başladı.

Yaklaşık 5 milyon kovana sahip Türkiye, bu açıdan dünyanın ikinci ülkesi iken yıllık ortalama 70 bin tonluk üretimiyle dünyanın 4. sırasında bulunuyor.

Ülkede 150 bini profesyonel olmak üzere toplam 300-350 bin kişi arıcılıkla uğraştığı için sektörden geçimini sağlayanların sayısı 1 milyonu geçiyor. Konya da gezginci arıcılarla birlikte 100 bin kovanı ve yıllık 1200 tondan fazla üretimiyle sektörde önemli bir yer tutuyor.

Geçen yıl kuraklık nedeniyle konya genelinde üretim 400 bin tonlara kadar düştüğü için arıcılar büyük sıkıntı yaşadı. Bu yıl da kuraklığın üretimi olumsuz etkilemesi bekleniyor.

Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri, Türkiye'de özellikle Konya ve çevresinde ciddi arı ölümlerinin olmadığını belirterek, "Bu konuda araştırmalar yapıldı. Dünyanın birçok yerine göre çok düşük olduğu gözlendi. Bu yıl ise Konya'da bahar döneminde ölümler oldu. Kışın hava sıcak gidince arılar erken çıktı ve ardından baharda ölümler yaşandı. Yine de ciddi oranda ölüm yok ama kuraklığın etkisi görülüyor" dedi.

MAZOTTAKİ ARTIŞ DA BALI ETKİLİYOR

Birlik yetkilileri ise bu yıl bölgesine göre arıcıların üretici firmalara toptan sattıkları balın kilosunda geçen yıla göre yüzde 10-30 arasında artış yaptığını söyledi.

Üreticinin geçen yıl kuraklık yüzünden zarar ettiğini bu yıl da zararını karşılamayı planladığını ifade eden yetkililer, "Ayrıca ulaşım giderleri çok arttı. Arıcıların en önemli gideri ulaşımdır. Mazottaki artış küçümsenemez. Bu maliyet artışını üreticiler, güçlükle ürettikleri Bala yansıtacaktır" dedi.

Yetkililer, hasat başlar başlamaz fiyatların yüksekliğinin dikkati çektiğini belirterek, önümüzdeki günlerde verime ve ekonomik şartlara göre fiyatların yükselebileceğini bildirdi.

ARICILAR PERAKENDE SATIŞI 30 YTL'DEN AÇTI

Konya'nın Çeltik ilçesinde yaklaşık 13 yıldır arıcılıkla uğraşan Abdullah Bakırcı ise 50 kovanının bulunduğunu, arıcılıkla aile geçimine önemli katkı sağladığını söyledi.

Geçen yıl kuraklık yüzünden Çeltikli üreticilerin yüzde 60 civarında verim kaybına uğradığını ifade eden Bakırcı, çevre ilçe, belde ve köylerde ise bu kaybın yüzde 90'lara ulaştığını bildirdi. Bakırcı, kuraklık yüzünden meradaki çiçeklerin hemen kurumasının üretimi olumsuz etkilediğini vurguladı.

Bölgede hasada 1 hafta önce başlandığını dile getiren Bakırcı, bu yıl da kuraklık yüzünden bal üretiminde verim kaybının yaşanacağını ancak kesin sonucun hasat sonunda ortaya çıkacağını kaydetti.

Arı ölümleri, kuraklık ve ulaşım giderleri yüzünden bal fiyatlarında bu yıl önemli artış olduğunu belirten Bakırcı, "Geçen yıl perakende olarak kilosunu 20 YTL'den açmıştık. Bu yıl açılış yüzde 50 artışla 30 YTL'den oldu. Fiyatların 40 YTL'ye kadar çıkması bekleniyor. Özellikle doğal ballar, önümüzdeki dönemde daha yüksek fiyattan alıcı bulacak" diye konuştu.

Konya'daki bal üreticisi bir firma da arıcılardan aldıkları balın toptan fiyatlarında yükselme olduğunu bunun da maliyetlerini olumsuz etkilediğini bildirdi. 

HABERLER.COM 'DAN ALINTIDIR

Toplam Okunma : 1.215

Tüm Hakları Saklıdır 2009 © Eren Bal - Arıcılık Hizmetleri - Kestane Balı - Karışık Bal - Çiçek Balı - Kahvaltılık Bal-kestane balı-bal çeşitleri-kampanyalar-sağlık balda-ilaçlık bal-deli bal

Tasarım ve Programlama:
İDEAL REKLAM ve İNTERNET